Jakie przysmaki wybrać dla psa

Cała prawda o przysmakach dla psów
16 lutego 2020

Jakie przysmaki wybrać dla psa

Kto nie lubi rozpieszczać swojego czworonożnego pupila? Często sięgamy po przysmaki dla psów, aby sprawić im przyjemność i urozmaicić wspólną zabawę. Są one również dobrym dodatkiem do podstawowego, codziennego pożywienia. Uzupełniają dietę o wartościowe składniki, a przy tym mogą również np. oczyszczać zęby oraz dziąsła. Zgodnie z naszą filozofią, dieta zwierzaka powinna być nie tylko zdrowa, ale też smaczna. Właściciele preferujący dietę wegańską u swoich pupilów mogą wybrać przekąski oparte wyłącznie o naturalne, roślinne składniki, bez dodatków pochodzenia zwierzęcego. Kiedy zatem sięgać po przysmaki dla psów, by mieć pewność, że będą im dobrze służyć? W tym artykule znajdziesz kilka podpowiedzi.

Trening czworonoga

Niezależnie od tego, czy posiadamy psa rasowego, który bierze udział w wystawach, czy kundelka, który jest po prostu towarzyszem codzienności. Już od małego należy nauczyć psa odpowiedniego zachowania i tresury. Właściwe ułożenie psiaka w młodym wieku sprawi, że jego przyjaźń z właścicielem będzie niezwykle wartościowa – co pozwoli również uniknąć w przyszłości problemów behawioralnych. Większość psów uwielbia dostawać nagrodę za prawidłowo wykonane zadanie. Sięgając po przysmaki dla szczeniaka wspieramy go w procesie nauki komend oraz wykonywania ćwiczeń. Istotna jest konsekwencja – zwierzak bardzo szybko uczy się, że dostanie łakocia tylko wtedy, gdy zadanie zostanie odpowiednio wykonane. Smaczna przekąska zachęci go do odpowiedniego reagowania na komendy.

Zdrowe zęby

Naturalne przysmaki dla psa mogą również pełnić funkcję zdrowotną. Sięgając po dentystyczne przekąski dbamy o higienę psich zębów oraz dziąseł. Specjalnie dobrane składniki pomagają czworonogom oczyścić zęby, a nawet usunąć z nich kamień. Niektóre psy mają niezbyt przyjemny oddech z pyska, dlatego w takiej sytuacji warto mieć pod ręką przysmaki dla psa, które zniwelują ten nieprzyjemny zapach. Witaminy i minerały poprawiają nie tylko kondycję zębów, ale są też niezbędnym dodatkiem w podstawowej diecie zwierzaków. Interesującą propozycją są również przekąski z dodatkiem wapnia – to składnik, który wpływa pozytywnie nie tylko na zęby, ale stanowi on również niezbędny budulec kości, o który warto uzupełniać codzienne posiłki.

Rozpieszczanie pupila

Zabawa z psem nie zawsze musi się wiązać z treningiem czy nauką nowych komend. Bardzo często ma ona sprawiać po prostu radość zarówno naszemu pupilowi, ale też nam. Może to być zwykła codzienna rutyna, która wzmacnia więź ze zwierzęciem i buduje z nim dobre relacje. Wybierając się na spacer warto mieć pod ręką naturalne przysmaki dla psa. Będą pysznym elementem wspólnej zabawy. Aportowanie, szukanie zabawki czy wykonywanie polecenia można zwieńczyć podaniem psu jego ulubionego smakołyku. Traktowanie tego jako formę nagrody jest zdrowym podejściem, o ile oczywiście robimy to z umiarem. Pamiętajmy o tym, że przekąski nie powinny zastąpić zbilansowanej diety, opartej o różnorodne składniki i minerały. Przysmaki stanowią jej znakomite uzupełnienie, jednak nigdy powinny być podstawą żywienia.