Cała prawda o przysmakach dla psów

Jakie przysmaki wybrać dla psa
12 marca 2020

Cała prawda o przysmakach dla psów

Nie ma chyba psiaka, który nie kochałby przekąsek i nie czekał, aż opiekun poda mu dropsa, specjalną kość albo chrupka. Są nie tylko świetnym uzupełnieniem pełnoporcjowej karmy, ale też służą jako środek do pielęgnacji zębów czy jako nagroda.

Smakołyki dla psów z alergią

Psie przekąski mają różne kolory i kształty, ale przede wszystkim składy. Żeby wybrać najlepsze smaczki dla swojego czworonoga, powinieneś wziąć pod uwagę m.in. jego wiek, masę, aktywność oraz stan zdrowia. Jeżeli twój przyjaciel cierpi np. na alergię pokarmową, dobrym rozwiązaniem jest zakup smakołyków dla psa z jagnięciną. Ten typ mięsa doskonale nadaje się dla pupili z różnego rodzaju uczuleniami czy problemami skórnymi.

Oprócz tego, że jagnięcina należy do najrzadszych alergenów u psów, cechuje ją niska zawartość tłuszczu – jest chuda i lekkostrawna. Z tego powodu karmę na bazie jagnięcego mięsa zaleca się jako żywność dietetyczną dla rekonwalescentów oraz piesków wymagających specjalnego karmienia ze względu na wiek – szczeniaków lub seniorów.

Nauka przez zabawę, czyli smakołyki dla psa do tresury

Przekąski można sprytnie wykorzystać, żeby czegoś nauczyć naszego czworonożnego przyjaciela. Jeśli dobrze wybierzesz smakołyki dla szczeniaka, sam będzie się wyrywał do współpracy z opiekunem. Małe psiaki to często łakomczuchy, więc nietrudno je „przekupić”, a nagroda jest znakomitą motywacją.

Mając wybór pomiędzy twardym a miękkim przysmakiem, szczeniaczek chętniej sięgnie po miękki. Dzięki czemu może go prędko zjeść i poprosić o następny, a żeby dostać kolejny smaczek, musi wykonać zadanie, które mu wyznaczysz. Maluch szybko wyciągnie prawidłowe wnioski – zrozumie, że warto przyłożyć się do nauki i tym sposobem zapracować na kolejną przekąskę dla psa.

Przyjemne z pożytecznym – zdrowe smaczki dla psa

Wiemy już, że miękkie je się łatwiej, ale warto pamiętać, że smakołyki dla psa mogą być nie tylko apetyczną nagrodą albo pysznym „co nieco”. Jeśli mają odpowiednią konsystencję, ułatwią utrzymanie prawidłowej higieny psiej jamy ustnej. Różnego typu gryzaki, snacki czy prasowane kości skutecznie redukują kamień nazębny i zapewniają świeży oddech. Dzięki przysmakom dentystycznym zadbasz o zdrowe zęby oraz dziąsła swojego pupila, a także uchronisz go przed próchnicą.

Zarówno szczeniaczki, jak i dorosłe psy bardzo lubią zabawy, szczególnie takie z nagrodami. Kiedy wręczysz psiakowi przekąskę o nęcącym zapachu, z pewnością sprawisz mu tym wielką radość. Będzie mógł ją długo ogryzać, żuć i szarpać, jednym słowem spędzi z nią na pewno sporo czasu. Co prawda w końcu się z nią upora, ale to nie problem. W takich przypadkach doskonale sprawdzą się mięsne smaczki w ekonomicznych opakowaniach, np. L – o wadze 500g czy XL – 1kg. Polecamy także saszetki Fineyork 80g. Przekąski mają postać pasków z kurczaka czy wołowiny, suszonych kawałków mięsa osadzonych na patyczkach oraz innych form mięsa. Są wysoko oceniane pod względem jakości, prócz tego idealnie spełniają się w roli smakołyków dla psów. Czworonogi bardzo je lubią, a zadowolenie konsumentów to chyba najlepsza reklama.